اندروید و برنامه نویسی اندروید

اندروید یک سیستم عاملی است که برای تلفن های هوشمند استفاده میشود . وسایل هوشمندی در بازار وجود دارد که با این سیستم عامل طراحی و ساخته شده اند . کار کردن با سیستم عامل اندروید سخت نیست  به همین علت بسیار زیاد مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. تعداد کاربرانی که از سیستم های اندرویدی استفاده میکنند روز به روز در حال افزایش است.

افزایش تعداد کسانی که از سیستم عامل اندروید استفاده میکنند سبب شده است عده ­ای به دنبال ساخت اپلیکیشن  اندرویدی باشند. برخی از شرکت ها نیز به دنبال سرمایه گذاری بر روی این سیستم عامل می باشند. با وجود این شرایط میتوان آینده روشنی در این زبان برنامه نویسی دید.

سیستم عامل اندروید نسبت دیگر سیستم عامل ها طرفداران زیادی دارد که به علت کاربر پسند بودن آن شرکت های زیادی برپایه همین سیستم عامل برنامه های خود را پیش می برند. استفاده فراوان  کاربران از گوشی اندروید ،تبلت های اندرویدی و….همچنین سرمایه گذاری شرکت ها بر روی سیستم عامل اندروید، اهمیت یادگیری برنامه نویسی اندروید را برای برنامه نویسان بیان میکند. کد های این سیستم عامل قابل دسترس است به اصطلاح open source (منبع باز) است که این باعث می ­شود شرکت ها و صنعت ها پایه فعالیت خود را روی این سیستم عامل قرار دهند .

ساخت اپلیکیشن اندروید

ساخت اپلیکیشن اندروید امروزه یکی از اهداف اصلی برای کسب و کار‌های آنلاین شده است. فراگیر شدن موبایل و استفاده‌های پیاپی آن در بین مردم موجب دسترسی صاحبان کسب و کار و بازاریابان به منبع اطلاعاتی جدید و ارزشمندی در زمینه رفتار و نیازهای مشتریان شده است که استفاده صحیح از این آمار و اطلاعات نقش موثری در بهبود فعالیت های آتی کسب و کارها و به روز رسانی استراتژی های بازاریابی موبایلی خواهد داشت. اپلیکیشن موبایل علاوه بر بهبود روش های انجام کار ، باعث پیشرفت در کسب‌وکار، تعامل مثبت با مشتری ، صرفه جویی در زمان و هزینه تبلیغات و درآمدزایی نیز می‌شود .