[vc_row][vc_column][vc_column_text]

وب‌ اپلیکیشن‌ های پیش رونده (Progressive Web Apps) یا به اختصار PWA می‌توانند تحول بزرگ بعدی در حوزه‌ی اپلیکیشن‌ های موبایل محسوب شوند. این فناوری که ابتدا در سال ۲۰۱۵ و توسط گوگل معرفی شد، به علت آسودگی نسبی توسعه و در اختیار قرار دادن یک تجربه‌ی کاربری آنی برای کاربران توجهات زیادی را به خود جلب کرده است .

وب اپلیکیشن‌ های پیش رونده ، از جدیدترین فناوری‌ ها در ترکیب اپلیکیشن‌ های موبایل و وب‌ سایت‌ها ، بهره می‌گیرند. یک وب اپلیکیشن پیش رونده در واقع وب‌سایتی است که از فناوری‌ های مدرن وب استفاده می‌کند؛ اما ظاهر و کارکرد آن همانند یک اپلیکیشن معمولی است . پیشرفت‌های اخیر در مرورگرها، سرویس ورکرها، کش‌ها و رابط‌های برنامه‌ نویسی نرم‌افزار (API)، توسعه‌دهندگان وب را قادر کرده تا وب اپلیکیشن‌هایی با قابلیت افزودن به صفحه‌ی خانگی سیستم‌عامل با امکان ارسال اعلان از سمت سرور (Push Notifications) و حتی عملکرد آفلاین توسعه دهند.

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که کاربران معمولی تقریبا ۸۰ درصد از زمان خود را صرف استفاده از تنها ۳ اپلیکیشن می‌کنند . برای مثال، اکثر افراد معمولا از یک اپلیکیشن پیام‌رسان ، یک مرورگر و یک اپلیکیشن شبکه‌های اجتماعی (اینستاگرام، فیسبوک یا توییتر) بیش از دیگر اپ‌ها استفاده می‌کنند . دیگر اپلیکیشن‌ها نیز اکثر اوقات بلا استفاده باقی می‌مانند و تنها حافظه‌ی رم و حافظه‌ی داخلی گوشی را بی‌جهت مصرف و اشغال می‌کنند . علاوه بر این، هزینه‌ی توسعه‌ ی یک اپلیکیشن در مقایسه با ساخت یک وب‌ سایت برای ارائه‌ی همان سرویس، معمولا ۱۰ برابر بیشتر است . همچنین در صورتی که توسعه‌ دهنده قصد توسعه و حفظ پایگاه کد مجزا برای پلتفرم‌ های مختلف نظیر اندروید ، آی‌اواس و وب را داشته باشد ، این هزینه‌ها بیش از پیش افزایش خواهد یافت .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]